Nemovitostí je na inzertních serverech násobně více než před dvěma lety, k nákupu investiční nemovitosti se ale nedá přistupovat srdcem

Vyplatí se teď koupit investiční nemovitost?

Ano, ale jen některou. Podle aktuálního lednového Hypoindexu zůstala v lednu průměrná sazba hypoték na 6,34 pct. Pro další měsíce se očekává spíše stagnace. To zájemcům o koupi nemovitosti značně omezuje manévrovací možnosti. Vysoká úroková sazba hypoték situaci na realitním trhu totiž nekomplikuje sama, mocně ji doplňuje zpřísnění podmínek pro jejich získání. Pokud se k tomu přidá poměrně marný zájem drtivé většiny majitelů nemovitostí prodat je za ceny „covidové“ doby, pak není šance nějaké realitní obchody zrealizovat.
Nic ale není ztraceno. Malá část majitelů nemovitostí, která chce či potřebuje skutečně prodat, již začíná zajímavé nemovitosti nabízet. Zatím spíše na platformách jako je bazos.cz, ale občas jsou již vidět i na Srealitách. Taktéž developeři pomalu začnou se snižováním ceny za metr čtverečný nebo nabídnou bonus podobě například luxusní kuchyňské linky. 
Do čeho tedy investovat? Jestliže hledáte možnost nákupu investičního bytu, pak doporučujeme se poohlédnout po menších bytech, v menších městech, v zateplených domech s ideálně dálkovým topením. Tyto se dají dobře pronajmout. Pokud chcete koupit chatu nebo chalupu, pak radíme poohlédnout se po nemovitostech v kvalitních, turisticky exponovaných lokalitách a připravit se na možnost pronájmu cestovatelské klientele, třeba jen na pár týdnů v roce.
Pokud takové nemovitost hledáte, obraťte se na nás. Pomůžeme Vás s posouzením výhodnosti investičního potenciálu...


1_DJI_0282.JPG

Kontaktujte nás

Realitní pomoc s.r.o.
sídlo: Jívka č.p. 18, 542 13 Jívka

IČ 09681744, DIČ CZ09681744

Společnost je zapsána v Obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Hradci Králové, oddíl C, vložka 46669 

+420 777 870 563

+420 777 870 570

Ing. Martin Němec - jednatel
Soňa Valešová - jednatelka 

info@realitnipomoc.com

martin.nemec@realitnipomoc.com

 

Chcete prodat nemovitost? Zavolejte 777 870 563

Blog

Archív